Proste i szybkie triki na ubraniowe awarie

11:14


Każdej z nas przydarzyła się kiedyś taka awaryjna sytuacja, kiedy to spoglądając w lusterko zauważyłyśmy, że na kołnierzyku jest podkład lub plama ze szminki, albo w rajstopach mamy oczko...  Co powinnyśmy zrobić aby dokładnie pozbyć się plam? Jak temu zaradzić?
PLAMY Z MAKIJAŻU
_______________
Co zrobić kiedy ubierając lub ściągając bluzkę pobrudzimy ją podkładem? Aby ułatwić sobie pranie ubrań pobrudzonych makijażem, możemy nałożyć na nie krem do golenia a następnie wrzucić je do pralki. Krem ułatwia rozpuszczanie plam. Jeśli nie chcemy prać całej bluzki bo plamka jest niewielka, wystarczy potrzeć ją odrobiną płynu do demakijażu.
OCZKO W RAJSTOPACH
_______________
Najprostszym sposobem na zaciągnięte rajstopy jest użycie bezbarwnego lakieru do paznokci. Jeśli nie mamy akurat takiego egzemplarza, to pomoże nam również lakier do włosów.
POGNIECIONE UBRANIE
_______________
Kiedy na bluzce zauważymy jakieś niewielkie zagniecenie, a nie chce nam się rozkładać deski do prasowania i żelazka, pomoże nam prostownica do włosów. Szybko i skutecznie!
PLAMY Z CZERWONEGO WINA
_______________
Jak usunąć plamy z czerwonego wina? Za pomocą białego. Wystarczy na kilka minut zanurzyć plamę w białym winie, a następnie wrzucić ubranie do pralki. Jeśli nie mamy białego wina, to z pomocą przyjdzie nam roztwór z wody utlenionej i płynu do mycia naczyń.
TŁUSTE PLAMY
_______________
W takiej sytuacji płyn do mycia naczyń jest naszym sprzymierzeńcem. Już niewielka ilość nałożona na plamkę wystarczy aby się jej pozbyć i nie uszkodzić przy tym materiału.
PORYSOWANE LAKIEROWANE BUTY 
_______________
Wazelina i szmatka z łatwością usuną zarysowania. Nie macie wazeliny? Nic nie szkodzi. Takie zarysowania łatwo usunąć również gumką do mazania lub płynem do mycia naczyń.
ZACINAJĄCY SIĘ ZAMEK BŁYSKAWICZNY
_______________
Zamek przesuwa się ciężko lub zacina się? To też nie jest problem. Najlepszym sposobem jest potarcie zamka wazeliną. Możemy użyć również mydła, które zawsze mamy w domu lub grafitu ołówka.
Pink Lipstick poleca również sposób swojej mamy czyli użycie świeczki - a jak wszyscy wiemy, nasze mamy są mistrzyniami w radzeniu sobie z problemami.


Korzystacie z tych trików? Znacie jakieś inne?

Jeśli macie stare ubrania i chcecie niewielkim kosztem odmienić ich wygląd, zapraszam do zaglądnięcia do postu o odnawianiu wyglądu ubrań.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Obserwatorzy | TEŻ TUTAJ JESTEŚ?

TRANSLATE THIS BLOG

Google+ Followers

INSTAGRAM