Jak nawilżyć suchą skórę?

18:26
Ostatnio zauważyłam, że bardzo dużo osób zmaga się z problemem suchej skóry. Ba, nawet mocno przesuszonej. Powodów może być wiele: używanie wysuszających skórę mydeł, zaniedbywanie pielęgnacji itd. Przyczyna może być również niezależna od nas - choroba przewlekła. 

Niezależnie od tego, co powoduje suchość skóry, istnieją uniwersalne sposoby zapobiegania jej. Dzisiaj przedstawię Wam kilka z nich :)

Nawilżanie
Jak już wspomniałam wcześniej, jedną z przyczyn może być używanie mydełek, które wysuszają naszą skórę. Dlatego warto zainteresować się mydełkami produkowanymi na bazie maseł - doskonale nawilżają i pozostawiają skórę miękką. 
Są one świetnym rozwiązaniem dla osób, które (tak jak ja) nie lubią używać balsamów. 
Złuszczanie
Dlaczego jest ważne? Usuwanie martwych komórek pozwala rozwijać się nowej, zdrowej skórze. 
Należy jednak pamiętać aby nie wykonywać peelingu codziennie. Nadmierne złuszczanie także może prowadzić do wysuszenia skóry.


Zabezpieczanie
Po wykonaniu peelingu musimy zadbać o naszą skórę. Powinniśmy ją zabezpieczyć cienką warstwą kremu nawilżającego, a latem dodatkowo kremem z filtrem. 
Wewnętrzne nawilżanie
Nasza skóra potrzebuje nie tylko nawilżania z zewnątrz w postaci kremów czy balsamów. Picie wody, jest niezbędne w nawilżaniu. Woda przemieszcza się między komórkami nawilżając skórę od środka oraz nadając jej miękkość i młody wygląd.    


Stosujecie te sposoby?
Jakie kremy, balsamy, mleczka nawilżające możecie polecić?


MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Obserwatorzy | TEŻ TUTAJ JESTEŚ?

TRANSLATE THIS BLOG

Google+ Followers

INSTAGRAM