Stylizacja kręconych włosów.

20:02


Stylizacja kręconych włosów jest trudna - zapewne większość osób z takimi włosami to potwierdzi! :) Znalezienie odpowiedniego sposobu zajmuje trochę czasu... Dlatego dzisiaj chciałabym się podzielić paroma wskazówkami, które możecie wcielić w życie już teraz.
Zapraszam serdecznie! :)  1. Po wyjściu z pod prysznica, należy delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem (nie pocierać). Tarcie mokrych włosów w ręczniku jest przyczyną prowadzącą do jeszcze większego skręcenia włosów.
  2. Unikaj szczotkowania kręconych włosów, ponieważ spowoduje to skręcanie i oddzielne poszczególnych pasemek włosów. Zamiast tego należy użyć plastikowego grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami.
  3.  Jeśli Twoje kręcone włosy są gęste i grube, stosuj produkty do stylizacji przed jej rozpoczęciem. Unikaj nakładania ich na włosy przy skórze głowy.
    (
    Przykładowo: Kemon, Liding Style, Control Curl (Krem dyscyplinujący loki) Cena: 39zł / 150ml; Schwarzkopf, Taft Looks, Curly Look Mousse (Pianka modelujaca do włosów) Cena: 11zł / 200ml)
  4. Pozwalanie swoim włosom wysychać naturalnie jest zdecydowanie mniej szkodliwe niż przy użyciu suszarki, ale nie zawsze praktyczne. Użyj suszarki o chłodnym, delikatnym nawiewie. Zmniejsza to wpływ dmuchanego powietrza na włosy i pomaga lepiej utrzymać kształt loków. Pamiętaj, aby lekko ściskać loki w dłoni, delikatnie unosząc włosy u nasady.
  5. Podczas stosowania produktów do stylizacji, nie używaj ich zbyt dużo.  Znajdź również trochę czasu, aby zastosować je równomiernie.
 


I jeszcze jedna rada:
Zamiast wydawać pieniądze na zbyteczne, drogie produkty do pielęgnacji włosów (które zresztą można łatwo zastąpić tanimi produktami drogeryjnymi), warto zainwestować w najlepszego fryzjera do ścinania i dbania o włosy!
Świetny stylista/fryzjer nie tylko dopasuje idealną fryzurę dla kręconych włosów,
ale również może nauczyć jak układać je w domu - a ta wiedza jest bezcenna. ;) Oczywiście, fryzjer może zachwalać produkty, które sam używa w salonie - ale prawda jest taka, że utalentowany fryzjer może zdziałać cuda niemal każdym produktem do pielęgnacji włosów.
 A jakie są Wasze sposoby na pielęgnację włosów kręconych?

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Obserwatorzy | TEŻ TUTAJ JESTEŚ?

TRANSLATE THIS BLOG

Google+ Followers

INSTAGRAM