Eyeliner - róbmy to zawodowo!

14:25

Żródło

Eyeliner/kredka do oczu daje ogromną efekt- może być częścią podkreślającą oczy lub w pełni zrealizowanym makijażem. Nasza kreska może być sexy, elegancka lub subtelna. Bywa również trudna, "dramatyczna" i niechlujna. Wszystko zależy od tego jak stosujemy nasz eyeliner. 

Stosowanie eyelinera dla zmaksymalizowania konturu oczu może zająć trochę czasu i eksperymentowania, ale po opanowaniu tej sztuki, ten mały, niepozorny kosmetyk wzniesie nasz makijaż na zupełnie nowy poziom :)


PRZED ZASTOSOWANIEM EYELINERA
 1. Dokładnie wybierzmy kolor
  Jedną z najfajniejszych rzeczy w eyelinerze jest to, że dodaje głębi naszym rzęsom i sprawia, że wydają się grubsze. Aby uzyskać najlepszy efekt, na górną powiekę wybierzmy odcienie ciemnego brązu, szarości, głębokiej śliwki lub kolor czarny.
 2. Użyjmy zwykłej kredki, żelowej lub płynnego eyelinera
  Wybór rodzaju naszego eyelinera jest czysto-osobisty. Każdy z nich ma wady i zalety. Co musimy wiedzieć przed zakupem?

  • Kredka do oczu ma skłonności do zacierania i rozmazywania, chyba że znajdziemy bardzo dobrą, która nie jest zbyt kremowa lub śliska. Zdecydujmy się na wysuwaną kredkę lub wymagającą ostrzenia/temperowania. Po zastosowaniu kredki, nałóżmy niewielką ilość cieni tuż nad nią aby utrzymać efekt rozmazywania. Kredki do oczu mają zwykle najkrótszy czas zużycia.
  • Żelowe eyelinery oferują doskonałą aplikację i bogatą paletę kolorów. Główne zarzuty to: musimy umyć szczoteczkę aplikatora po każdym użyciu aby zapobiec utwardnianiu żelu na szczoteczce oraz wygląd jest zbyt intensywny. Jeśli to nie uważacie tego za problem to żelowy eyeliner jest doskonałym produktem.
  • Płynny eyeliner jest najbardziej "dramatyczny", i zazwyczaj, najtrudniejszy do aplikacji. Wymaga pewnej ręki, lecz oferuje nam najbardziej precyzyjną linię. Szukajmy eyelinera z cienkim, drobno-punktowym aplikatorem, ponieważ tylko takie dają imponujący efekt. Jeśli się pomylimy w rysowaniu - bez paniki! Odczekajmy aż wyschnie, usuńmy go wacikiem (nasączonym płynem do demakijażu), osuszmy skórę powiek i próbujmy ponownie. 
 3. Określmy jaką kreskę chcemy - cienką czy grubą?
  Zgodnie z ogólną zasadą grubość i intensywność eyelinera powinna korelować z wielkością naszej powieki - im większy obszar powieki, tym grubsza i bardziej miękka kreska. Przy mniejszym obszarze powieki - kreska powinna być cienka i bardziej intensywna.
 4. Jak aplikować eyeliner?
  Jeśli nie mamy pewnej ręki, usiądźmy tak aby umieścić nasz łokieć na stole lub blacie dla równowagi i kontroli. Niektórzy sugerują aby "rozsiać" kropki eyelinera wzdłuż nasady rzęs a następnie je połączyć. Inni wolą używać jednego płynnego ruchu wzdłuż krzywizny oka, następnie rozszerzając do zewnętrznego kącika. Obie metody zapewniają piękne wyniki i mogą być łączone. Ostatecznie, sami musimy wybrać, która metoda aplikacji jest dla nas najwygodniejsza.  

APLIKOWANIE EYELINERA NA GÓRNEJ LINII RZĘS: WSKAZÓWKI
 • Nałóżmy eyeliner jak najbliżej linii rzęs, umieśćmy go również pomiędzy nimi. Aby narysować "solidną" linię, najlepiej stosować eyeliner po nałożeniu cieni do powiek. Dobrze jest również użyć lustro powiększające.
 • Zaczynając, utrzymujmy linię tak cienką jak to tylko możliwe. Jeśli zapragniemy grubszej, zawsze możemy ją poprawić. O wiele łatwiej jest dorysować troszkę więcej, niż wszystko zmywać i zaczynać od początku.
 • Jeśli nasze zewnętrzne kąciki oczu opadają, upewnijmy się, że eyeliner "podniesie" je lekko. Pozwoli to nam na stworzenie młodzieńczego wyglądu.
 • Aby dodać dramatyzmu do naszego spojrzenia, na zewnętrznym kąciku zróbmy grubszą linię. Zacznijmy cienką w wewnętrznym kąciku i stopniowo rysujmy coraz grubszą.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Obserwatorzy | TEŻ TUTAJ JESTEŚ?

TRANSLATE THIS BLOG

Google+ Followers

INSTAGRAM